BASHKIM TOURS
  MK: +389 44 338 003
  DE: +49 214 4047 590

F.A.Q

Pyetjet mė tė shpeshta

A MUND TĖ MARR BAGAZHET (VALIXHET) ME VETE?

Lejohet tė merren maksimum 2 valixhe/bagazhe (ēanta dhe paketa 70x80x20 cm me njė shumė tė pėrgjithshme prej 30 kg) pėr pasagjer gjatė udhėtimit. Fėmijėt dhe foshnjat janė tė lejuar pėr tė marrė 1 valizhe/bagazh me njė shumė tė pėrgjithshme prej 15 kg.Pėr mė shumė informacion, ju lutem shikoni informatat nė Rregullat pėr valixhet apo kontaktoni direkt pėrfaqėsuesit tanė.

MUND TĖ SJELLĖ USHQIM NĖ AUTOBUS?

Konsumatorėt janė tė lejuar pėr tė sjellė ushqim dhe pije jo-alkoolike nė bordin e autobusit. Pijet alkoolike nuk janė tė lejuara nė autobus.

A MUND TĖ PI DUHAN NĖ AUTOBUS?

Pirja e duhanit ėshtė e ndaluar nė autobusėt tanė.Lejohet nė vend ndalesa tė caktuara.

BILETA IME ĖSHTĖ HUMBUR OSE VJEDHUR. A MUND TĖ MARR NJĖ KOPJE?

Nuk ėshtė e mundur tė zėvendėsohet ose rimbursohet bileta juaj kur ajo ėshtė e humbur apo vjedhur. Nga ju do tė kėrkohet pėr tė blerė njė biletė tė re pėr tė mundėsuar udhėtimin. Ne ju kėshillojmė qė tė merrni polisėn e sigurimit pėr tė mbuluar biletat e humbura ose tė vjedhura.

SI DUHET TĖ TRANSPORTOHEN BAGAZHET (VALIXHET)?

Tė gjitha pjesėt e bagazhit (duke pėrfshirė bagazhin e dorės) duhet tė jenė tė paketuara si duhet dhe tė etiketuara – tė shėnohet emri, adresa, numri i telefonit pėr pasagjerin dhe destinacionin. Udhėtari ėshtė pėrgjegjės pėr identifikimin dhe largimin e bagazhit tė tij gjatė kontrolleve nė dogana.

A MUND TĖ TRANSPORTOJ NJĖ KARRIGE ME RROTA TĖ LĖVIZSHME?

Transporti i karrigeve me rrota janė tė lejuara me kusht qė tė kėshilloheni nė kohėn e rezervimit me pėrfaqėsuesit tanė.

ĒFARĖ DUHET TĖ BĖJ NĖ RAST TĖ DĖMTIMIT OSE HUMBJES TĖ BAGAZHIT (VALIXHEVE)?

Nė rast tė dėmtimit apo tė humbjes sė bagazhit gjatė udhėtimit, pėrveē bagazhit tė dorės, klienti duhet tė raportojė kėtė tek transportuesi (shoferi) dhe Bashkim Tours menjėherė pas zbulimit. Nuk do tė pranohen reklamacione tė tilla ose pretendime mė vonė.

A KAM NEVOJĖ PĖR TĖ TREGUAR DOKUMENTET PERSONALE KUR PRENOTOJ BILETĖN?

Sigurohuni nė fillim qė tė keni nė posedim tė gjitha dokumentet e sakta (pasaportė dhe nėse ėshtė e nevojshme viza obligative). Nėse ju bėni rezervimin tuaj nė njė nga degėt tona ju lutem merrni ato me vete pėr tė informuar stafin administrativ. Nėse prenotoni nėpėrmjet telefonit atėherė, ju lutemi tė mbani ato afėr nė rast se kėrkojmė numrat e duhur.

NUK JENI TĖ KĖNAQUR ME SHĖRBIMIN TONĖ?

Ju lutem konsultohuni fillimisht me shoferin apo ndonjė pėrfaqėsues nga Bashkim Tours nė qoftė se ju nuk jeni tė kėnaqur nga shėrbimi specifik. Transportuesit do tė udhėzohen qė tė sillen nė pėrputhje me rrethanat pėr tė pėrmbushur kėrkesat dhe nevojat tuaja. Vetėm ankesat me shkrim do tė merren parasysh.